Přisazené

Zastřešení bazénu přisazená na zeď jsou vhodná pro bazény umístěné u nosné zdi, na kterou je možné jednu stranu zastřešení přisadit. Tvar zastřešení je vytvořen podle potřeby kombinací šikmé a obloukové plochy nebo kombinací obloukových ploch (dané požadovanou výškou zastřešení na zdi a celkovou šířkou zastřešení). Krajní díly zastřešení mohou být pevné nebo posuvné, střední díly jsou obvykle posuvné. Jedna pojezdová dráha se upevňuje obvykle na zeď ve výšce cca 200 cm, druhá na dlažbu v úrovni bazénu. Vstup je umožněn odsunutím některého z posuvných dílů, otvíracími dveřmi v čelních štítových stěnách zastřešení, případně posuvnými dveřmi v obloukové ploše největšího dílu zastřešení.

Rozměry zastřešení se navrhují podle rozměrů bazénu a vzdálenosti od zdi, na kterou bude zastřešení instalovano a volí se po zaměření bazénu, orientační ceny pro tento typ zastřešení jsou v ceníku.

Rozměry uvedené v ceníku jsou pro orientační určení ceny, zastřešení vždy výrábíme zakázkovým způsobem, součástí každé zakázky je zaměření bazénu na místě a po zapracování požadavků investora je vypracována zjednodušená technická dokumentace, která je součástí smlouvy o dílo na základě které  celá zakázka probíhá.