Technické informace

DSC_0220Základem nerezového zastřešení bazénu je nosná konstrukce, která je svařena z uzavřených tenkostěnných profilů z nerezové oceli AISI 304 ,  tato konstrukce je opláštěna velkoformátovými deskami z komůrkového polykarbonátu s oboustranou UV ochranou, standardně používáme polykarbonát –  komůrkové desky síly 10 mm v odstínech čirá, bronz (další odstíny k dispozici jsou – modrá, zelená, opálová) – Multiclear Box od výrobce ARLA plast

Těsnění mezi jednotlivými díly zastřešení je realizováno pomocí těsnících kartáčů, těsnění mezi pohyblivými díly a terénem je těsnící manžetou stříbrné barvy. Krycí pásky a plechy, které upevńují desky na nosné konstrukci jsou z nerezového plechu a pásku v zrcadlově lesklé úpravě, pohyblivé díly jsou opatřeny madly pro snazží manipulaci.

Pojezdová dráha je standartně realizována z nerezových trubek průměr 22 mm (nerez AISI 304 – chromniklová potravinářská nerez), které jsou spojeny pomocí třmenů a přikotveny na podklad. Jednotlivé díly jsou na pojezdové dráze zajištěny proti silnému větru s použitím jistících kovových objímek a v krajních polohách jsou zajištěny pojistnými kolíčky. Všechny koncové polohy jsou zabezpečeny nájezdovými dorazy, které zabraňují vyjetí dílů zastřešení mimo pojezdovou dráhu.

Pro vstup do zastřešení je možné využít otevírací dveře v čelních, štítových stěnách zastřešení nebo posuvné boční dveře na  obloukové stěně zastřešení, u zastřešení menších bazénu je možné pro vstup využit odsouvání celých dílů zastřešení.