Popis systému

Základem nerezového zastřešení bazénu je nosná konstrukce, která je svařena z uzavřených tenkostěnných profilů z nerezové oceli AISI 304 ,  tato konstrukce je opláštěna velkoformátovými deskami z komůrkového polykarbonátu s oboustranou UV ochranou, standardně používáme polykarbonát –  komůrkové desky síly 10 mm v odstínech čirá, bronz (další odstíny k dispozici jsou – modrá, zelená, opálová) – Lexan Thermoclear  a Multiclear Box od ARLA plast nebo Makrolon.

Těsnění mezi jednotlivými díly zastřešení je realizováno pomocí těsnících kartáčů, těsnění mezi pohyblivými díly a terénem je těsnící manžetou stříbrné barvy. Krycí pásky a plechy, které upevńují desky na nosné konstrukci jsou z nerezového plechu a pásku v zrcadlově lesklé úpravě, pohyblivé díly jsou opatřeny madly pro snazží manipulaci.

Pojezdová dráha je standartně realizována z nerezových trubek průměr 22 mm (nerez AISI 304 – chromniklová potravinářská nerez), které jsou spojeny pomocí třmenů a přikotveny na podklad. Jednotlivé díly jsou na pojezdové dráze zajištěny proti silnému větru s použitím jistících kovových objímek a v krajních polohách jsou zajištěny pojistnými kolíčky.

Pro zastřešení do šířky 400 cm nabízíme provedení s pojezdovou dráhou pouze na jedné straně bazénu (tzv. jednokolejnicové zastřešení), druhá strana zastřešení pojíždí přímo po podkladu.

Pro vstup do zastřešení je možné využít otevírací dveře v čelních, štítových stěnách zastřešení nebo odsuvné boční dveře na rovných i obloukových stěnách zastřešení, u zastřešení menších bazénu je možné pro vstup využit odsouvání celých dílů zastřešení, v případě pevných zastřešení se použivájí  odsuvné stěny, které zajišťují přístup do zastřešení a  dostatečné odvětrání zastřešeného prostoru v letních měsících.