Montáž

DSC_0256Montáž zastřešení, popis, potřebná stavební připravenost

Zastřešení bazénu se instaluje na zpevněný povrch (beton, betonová dlažba, dřevěná dlažba, keramická dlažba, kamenná dlažba, opěrná zídka  ap.) podél delších stran bazénu.

Vlastní instalace se provede ukotvením pojezdové dráhy, která se skládá z nerezových trubek průměru 22 mm nebo 28 mm. Kotvení se provádí přišroubováním nerezovými vruty cca 5.5 x 60 mm do nylonových hmoždinek zavrtaných do betonu či dlažby popřípadě přímo vruty do dřevěného podkladu. Pro instalaci je tedy nutné aby byly dokončeny okolní povrchy podél bazénu v dobré kvalitě a rovinnosti. Mírné vyspádování dlažby směrem od bazénu (cca 5-8 mm/m) není na závadu. Při instalaci bazénu a provádění okolních stavebních úprav je dobré zajistit, aby límec, horní hrana bazénu, nebyl příliš vystouplý nad úroveň okolní dlažby, terénu, jako ochrana před povrchovou dešťovou vodou je postačující vyvýšení lemu o cca 3-5 cm. Pokud je okraj bazénu příliš vystouplý, je nutné udělat zastřešení širší, aby se oblouk zastřešení dostal nad tento okraj.

Standartně se umisťují pojezdové trubky max. 10-15 cm od vnějšího kraje bazénu. Pokud se má celá plocha bazénu odkrýt odsunutím zastřešení bazénu na parkoviště za bazén, je nutné počítat za bazénem s místem na parkoviště, které musí být dlouhé cca 1/3 nebo 1/4 délky bazénu tj. délka jednoho dílu zastřešení bazénu.

Standartně je instalace na místě provedena za cca 6-12 hodin, pokud prostorové podmínky a přístup umožńují přepravu a dopravu na místo kompletního zastřešení. Pokud se zastřešení musí z prostorových důvodů kompletovat na místě, je celá instalace delší (individuálně podle velikosti a typu zastřešení bazénu).

Pro orientační cenovou nabídku je nutné znát vnější rozměry bazénu – šířku a délku včetně vstupních schůdků, rozměry zastřešení bazénu  jsou obvykle o 20 až 30 cm větší na šířku a 10 až 30 cm větší na délku.

Standartní montáž je realizována v rámci jedné pracovní směny.