Charakteristiky materiálů

Nerezová ocel  AISI 304  ( potravinářská nerez ocel )
Austenitická, chromniklová ocel 18/10, která je z důvodu svého nízkeho obsahu uhlíku po svařování u síly plechu do 6 mm odolná proti mezikrystalické korozi i bez dodatečné tepelné úpravy. Tato ocel je schválena pro teplotní namáhaní do 300°C. Při vyšších pracovních teplotách by se měla používat titanem stabilizovaná ocel AISI 321. Svařitelnost elekrickým obloukem je dobrá při použití všech metod svařování. Nelze použít svařování plamenem.
Ocel je dobře leštitelná a obvzlášť dobře tvárná hlubokým tažením, ohraňováním, zakružováním atd.
Při obrábění je třeba z důvodu sklonu ke zpevňování za studena vždy pracovat s ostře nabroušenými nástroji z vysoce legované rychlořezné oceli nebo nástroji ze slinutých karbidů.
Použití: Ocel je odolná proti vodě, vodní páře, vlhkosti vzduchu, jedlým kyselinám i slabým organickým a anorganickým kyselinám a má velmi rozličné možnosti použití jako např. v potravinářském průmyslu, při výrobě napojů, v mlékárenském, pivovarnickém a vinařském průmyslu, ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, při stavbě chemických přístrojů, v architektuře, v oblasti stavby motorových vozidel, pro předměty a přístroje pro domácnost, pro chirurgické nástroje, při stavbě výčepů a kuchyní, u sanitárních zařízení, pro šperky a umělecké předměty.

 

Nerezová ocel  AISI 316L ( nerez ocel do chemických provozů)
Austenitická, kyselinovzdorná chromniklmolybdenová ocel s obsahem uhlíku do 0,03%. Je vysoce odolná proti kyselinám a především dobře odolné proti korozi, má mírný sklon k důlkové korozi způsobených pnutím v roztocích s obsahem chlóru. Ocel lze velmi dobře svařovat. Po svařování není třeba provádět žádnou tepelnou úpravu, i po svařování si ocel zachovává svou vysokou odolnost proti mezikrystalické korozi. Materiál AISI 316L se dále vyznačuje velmi dobrou leštitelností (leštění do zrcadlového lesku) a obvzlášť dobrou tvárností (ohýbání, zakružování, hluboké tažení, lisování atd.).
Použití: Tato ocel se používá pro konstrukční díly, přístroje a aparáty chemického průmyslu s vysokým chemickým namáháním, především při přítomnosti chloridů.
Dalšími typickými oblastmi použití jsou zařízení na úpravu teplé vody a konstrukční díly, které přicházejí do kontaktu s mořskou vodou.

 

Komůrkové desky Lexan Termoclear 2UV

Plus (LT2UV) jsou opatřeny oboustrannou ochrannou vrstvou, která je chrání před ultrafialovým zářením a tak zabraňuje znehodnocení materiálu, které způsobuje sluneční UV záření. Oboustranná UV – ochrana má výhodu při zasklení stěn v exteriéru v případě, že jsou obě strany stěny vystaveny slunečnímu záření. Mimo to odstraňuje riziko nesprávné montáže otočením a při řezaní desek například na trojúhelníky minimalizuje případný odpad, takže je možné obrátit desky.

Rozhodující vlastnosti komůrkových desek

  • Vysoká nárazová odolnost
  • Dobrá propustnost světla
  • Stupeň hořľavosti – B (STN 73 0862)
  • Vynikajicí tepelnoizolační vlastnosti (U-hodnota od 3,5 do 0,99)
  • Ochrana před povětrnostnými vlivy, UV filtr
  • Nenáročná manipulace, zpracovateľnost a instalace
  • Volnost tvarů v architektuře
  • Možnost ohýbání za studena